X
۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !
بازدید : 12


دنیا پر از اخبار مربوط به غذاهای پروبیوتیک و تاثیری که آن‌ها روی سلامتی و تندرستی افراد دارند شده است. محصولات پروبیتیک گروهی از باکتری‌ها هستند که به دستگاه گوارش و روده ها کمک می‌کنند کارایی بهتری داشته باشند. اگر چه این باکتری‌ها به طور طبیعی در دستگاه گوارش انسان وجود دارند، بعضی از رژیم‌های ...

ماست

ماست

حتما تبلیغات تجاری را دیده‌اید که از مزایای ماست پروبیوتیک می‌گویند. چیزی که شما ممکن است متوجه نشوید این است که مجبور نیستید پول اضافی بابت ماست با برچسب پروبیوتیک بپردازید. در‌حقیقت مصرف هر نوع ماستی سطح پروبیوتیک شما را بالا می‌برد.

 

سوپ میسو

سوپ میسو

سوپ میسو که از لوبیای سویا تخمیر شده درست می‌شود، منبع مهمی از پروبیوتیک است. در حقیقت، کاسه متوسطی از این سوپ حاوی بیش از ۱۵۰ نوع مختلف باکتری است. به علاوه سوپ میسو کالری نسبتا کمی دارد که شما می‌توانید بدون نگرانی در مصرفش زیاده روی کنید.

 

کلم آب پز

کلم آب پز

کلم آب‌پز غذایی مرسوم در آلمان است که از کلم تخمیر شده درست می‌شود. این غذا در اثر فرایند تخمیر سرشار از پروبیوتیک است که به دستگاه گوارش کمک می‌کند.

 

کفیر

کفیر

کفیر محصول شیری تخمیر شده است که پروبیوتیک بیشتری نسبت به ماست دارد به این دلیل که با استفاده از باکتری‌های بیشتر مثل مخمر، تخمیر شده است.

 

کیم چی

کیم چی

کیم چی که محصولی دیگر از کلم تخمیر‌شده است یک ادویه مرسوم در کره است. کیم چی حاوی پروبیوتیک است که ثابت شده است به وسیله مبارزه با باکتری های بد که باعث درد معده می شوند، به دستگاه گوارش کمک می‌کند.

 

کامبوجا

کامبوجا

کامبوجا چای تخمیر شده است. این چای، راهی سریع و آسان برای نوشیدن پروبیوتیک است و ۲۰۰۰ سال است که در دسترس بوده است.

 

ریز جلبک

ریز جلبک (میکروآلگا)

ریز جلبک که به عنوان مکمل غذایی فروخته می‌شود، نوع آبی و سبزش منبع عالی پروبیوتیک است که می‌تواند به روش های مختلفی با رژیم غذاییتان ترکیب شود. اضافه کردن این مکمل به یک اسموتی شیرین یا یک سوپ خوش طعم را امتحان کنید.

 

ترشی ها

ترشی ها

ترشی های شور منبع عالی پروبیوتیک‌اند که به طور طبیعی تخمیر‌شده هستند. برای اطمینان از این که ترشی های شما منبع غنی پروبیوتیک هستند، برچسب روی شیشه را چک کنید تا در فرایند درست کردن ترشی از سرکه استفاده نشده باشد (محلول آب و نمک بهترین ترکیب پروبیوتیک است).

 

poi

poi

پوی غذای سنتی جزایر پولینزی است که از ریشه گیاه تارو درست می‌شود و یکی از محصولات پروبیوتیک غیر لبنی است که تاثیر مهم آن روی باکتری‌های دستگاه گوارش ثابت شده است.

پروبیوتیک‌ها بهترین افزودنی به ر‌ژیم غذایی همه افراد هستند اما در مورد کسانی که در گذشته با مشکلات گوارشی مثل اسهال، گاز و درد معده درگیر بوده اند، بهتر نیز هستند.

اگر فکر می‌کنید که باید دریافت پروبیوتیک بدنتان را بالا ببرید، یکی از این ۹ مورد را امتحان کنید. فواید این خوراکی‌ها قطعا ارزش امتحان‌کردن را دارند.

چطور نیاز روزانه پروبیوتیک بدنتان را تامین می کنید؟ آیا متوجه پیشرفت سلامت دستگاه گوارشتان شده اید؟

مقاله مرتبط : ۷ خاصیت پروبیوتیک ها

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید