راهکارهای مفید برای بهبود جذب مواد مغذی

راهکارهای مفید برای بهبود جذب مواد مغذی
بازدید : 12


اگر بدن شما در جذب تمام مواد مغذی موجود در خوراکی ها مشکل داشته باشد، مواد غذایی مناسب اعم از میوه ها، سبزیجات و غذاهای سالم کمک زیادی به بدن شما نمی کند. مطالعه این مقاله از راستینه کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه می توانید به بدن خود در جذب بیشتر مواد ...

غذاهای خود را با هم جفت کنید.

مواد مغذی مختلفی که همراه یکدیگر مصرف می شوند، نسبت به زمانی که به تنهایی مصرف می شوند بیشتر توسط بدن جذب می شوند.

مکانیسم دقیق این موضوع کاملا مشخص نیست، اما محققان چندین غذا را که مصرف همزمان آن ها باعث جذب بهتر مواد می شود، شناسایی کرده اند.

برای مثال: اگر آووکادو و گوجه فرنگی را با هم مصرف کنید، مزایای سلامتی بیشتری نسبت به وقتی که فقط یکی از آنها را می خورید، دریافت خواهید کرد. مصرف غذاهای غنی از ویتامین C همراه با چای سبز می تواند به افزایش جذب کاتچین ها (آنتی اکسیدان ها)کمک کند. و هنگامی که شما همزمان سه نوع ویتامین B اصلی را می خورید (تیامین، ویتامین B6 و ویتامین B12)، کارایی بهتری در جلوگیری از آسیب شریانی دارند.

 

 روغن زیتون در سالاد

اندکی چربی به سبزیجات اضافه کنید.

مصرف نوعی چاشنی کم چرب بر روی سالاد، ممکن است از جذب کامل مواد مغذی موجود در خوراکی ها جلوگیری کند. در حالی که عاقلانه است که از چاشنی های خامه ای فوق العاده سنگین و پرکالری دوری کنیم، استفاده از کمی روغن زیتون در سالاد و یا برای کباب کردن یا سرخ کردن سبزیجات در واقع می تواند به بدن شما کمک می کند از ارزش تغذیه ای غذاها بیشتر استفاده کند.

اما دلیل این مسئله چیست؟ به نظر می رسد بدن برای هضم کاروتنوئیدها به اندکی چربی نیاز دارد. همین طور برای هضم سایر مواد شیمیایی مثل آنتی اکسیدان های بی شماری که می توانید از سبزیجات دریافت کنید، نیز نیاز به چربی است.

 

غذا را به درستی بجوید.

غذا را به درستی بجوید.

هضم به عنوان یک فرایند اساسی شامل تجزیه غذا از قطعات بزرگ به قطعات کوچکتر و کوچکتر است تا بدن بتواند در سطح بسیار ریز از آن ها استفاده کند.

البته، این روند در دهان شما، هم از طریق آنزیم های گوارشی در بزاق و هم تجزیه فیزیکی واقعی مواد غذایی از طریق جویدن، شروع می شود.

شما می توانید بقیه فرایند هضم را با کوچک کردن قطعات غذا از طریق جویدن و زمان دادن به آنزیم های دهان برای انجام دادن کارشان، برای بدن خود آسانتر کنید.

 

مواد پروبیوتیک دار

مواد پروبیوتیک دار مصرف کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که باکتری های مفید سیستم گوارش نیز به ریز کردن مواد غذایی کمک می کنند و به بدن اجازه می دهند از مواد مغذی استفاده کند. مصرف روزانه پروبیوتیک می تواند به حفظ کارایی باکتری روده ، فعالیت و هضم غذا کمک کند.

علاوه بر این، پروبیوتیک می تواند برخی بیماری های دیگر معده که می توانند باعث کاهش التهاب در روده شوند را التیام بخشد و همچنین به بدن در جذب بیشترین مواد مغذی موجود در غذا ها کمک کند.

آیا کاری در جهت افزایش جذب مواد مغذی انجام داده اید؟ روش های خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط : ۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید