X
تغذیه بهتر در دوران بزرگسالی، سلامت بهتر در دوران پیری

تغذیه بهتر در دوران بزرگسالی، سلامت بهتر در دوران پیری

تغذیه بهتر در دوران بزرگسالی، سلامت بهتر در دوران پیری
بازدید : 6


محققان گزارش دادند رژیم غذایی سالم میتواند به دوران پیری سالمتر منتهی شود. ...

دانشمندان نزدیک به ۱۰۰۰ مرد و زن در انگلستان، که در مارس ۱۹۴۶ در طول متولد شده اند، را در طول بزرگسالی دنبال کردند. کسانی که در طول بزرگسالی بیشتر میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار خورده بودند – و غذاهایی که به شدت فرآوری شده بودند کمتر خورده بودند- در سه مرحله آزمایش عملکرد جسمی در اوایل ۶۰ سالگی نسبت به افرادی که عادات غذایی ناسالم داشتند، بهتر بودند.

این مطالعه همچنین نشان داد که کسانی که عادت های غذا خوردنشان در دوران بزرگسالی بهبود یافته بود، در دو آزمایش، سرعت بلند شدن از صندلی و زمان تعادل در حالت ایستاده، بهتر بودند. تست سوم سرعت بلند شدن و راه رفتن (آزمایشی که از زمان صرف شده برای بلند شدن از صندلی، سه متر راه رفتن، چرخیدن، برگشتن به سمت صندلی و نشستن، برای ارزیابی قدرت تحرک فرد استفاده میکند) بود.

مقاله مرتبط : افتادن و زمین خوردن سالمندان

 

سایان رابینسون، استاد اپیدمیولوژی تغذیه ای در دانشگاه ساوتهمپتون، گفت: “بهبود کیفیت رژیم غذایی شما می تواند بر سلامت شما در سنین بالا تاثیر بسزایی داشته باشد.”

با این حال، این مطالعه نشان می دهد که انتخاب مناسب غذا در طول دوره بزرگسالی – با کاهش غذاهای فرآوری شده و مصرف بیشتر میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار در رژیم غذایی – می تواند تأثیر چشمگیری بر قدرت و عملکرد فیزیکی در مرحله بعدی زندگی داشته باشد و کمک میکند تا این اطمینان حاصل شود که در دوران پیری سالمتر خواهید بود.

این مطالعه اخیرا در نشریات جرنتولوژی سری A منتشر شده است.

در حالی که این مطالعه رابطه علت و معلولی را اثبات نکرد، سیروس کوپر، مدیر واحد اپیدمیولوژی دانشکده تحقیقات پزشکی دانشگاه، گفت: “ارتباط بین الگوهای غذایی و ضعف در افراد مسن تر فرصتی برای مداخلات موثر در برابر کاهش عملکرد اسکلتی عضلانی مربوط به سن، که علت رو به رشد افزایش ناتوانی در جمعیت سالخورده در سراسر جهان است، ایجاد میکند. ”

مقاله مرتبط : ۱۱ روش آسان برای به دست آوردن عادات غذایی سالم

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید