X
تردد خودروهای بنزینی ممنوع است!

تردد خودروهای بنزینی ممنوع است!

تردد خودروهای بنزینی ممنوع است!
بازدید : 3


دو کشور اروپایی فرانسه و هلند اعلام کرده اند تا سال ۲۰۳۰ میلادی قصد دارند استفاده و تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را در بیشتر شهرهای خود ممنوع کنند . ...

واقعا تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

بله ، به گزارش وب سایت موتور ۱ ، شهرداری پاریس ، پایتخت فرانسه ، برای مقابله با آلودگی هوا و حفظ محیط زیست تصمیم گرفته فروش و تردد هرگونه خودروی بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع اعلام کند . شهرداری پاریس این تصمیم را در راستای سیاست های کاهش میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای گرفته و قرار است جزئیات این طرح را به صورت رسمی اعلام کند .
مسئولین قوانین حمل و نقل شهر پاریس ، در مصاحبه ای با رادیو فرانسه اظهار کرده اند که استفاده و تردد وسایل نقلیه آلاینده که شامل خودروهای بنزینی و دیزلی می شود مهمترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای در شهر ها و کشورهاست . به همین دلیل ما قصد داریم تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی ظرف حدود یک دهه آتی ، تولید و فروش هرگونه وسیله ی نقلیه را که با سوخت های فسیلی کار می کند ، متوقف کنیم . خوشبختانه دولت فرانسه متعهد شده است که با جایگزینی خودروهای پاک از جمله خودروهای برقی و هیبریدی آسایش و رفاه مردم را تضمین کند .
پیش از انتشار خبر تردد خودروهای بنزینی تا سال ۲۰۳۰ ، پاریس همراه سه شهر بزرگ دیگر در کشور اروپایی فرانسه اعلام کرده بودند تصمیم گرفته اند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۲۴ میلادی ممنوع کنند . از سوی دیگر امانوئل ماکرون ، رییس جمهور فرانسه نیز اعلام کرده بود این خودروها فقط تا سال ۲۰۴۰ میلادی می توانند به فروش برسند . در حال حاضر خودروهای دیزلی بیش از ۴۰ درصد کل خودروهای جدید تولیدی را در فرانسه تشکیل می دهند و این کشور همچنان یکی از بزرگترین بازارهای خودروهای دیزلی محسوب می شود .

 

خودروهای برقی

در انگلستان هم تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

مقامات شهر آکسفورد انگلستان نیز اعلام کرده اند می خواهند همگام و همسو با سیاست های لندن اقدام به ممنوعیت خودروهای آلاینده کنند . طبق اعلام آنها ، از سال ۲۰۲۰ تنها خودروهای برقی و پاک خواهند توانست به قسمت های مرکزی این شهر ، رفت و آمد کنند و به این ترتیب مرکز شهر آکسفورد ، نخستین منطقه و شهر انگلستان خواهد بود که انتشار گازهای گلخانه ای را به صفر می رساند .

 

 آلودگی هوا

در هلند هم تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

دولت هلند اعلام کرده است در راستای مقابله با آلودگی هوا به سرعت در حال برنامه ریزی و وضع قوانین و مقررات جدید است و به این ترتیب خودروهای بنزینی و دیزلی دیگر حق تردد در خیابان های شهرهای این کشور را نخواهند داشت . بنابر آخرین اعلام مقامات دولت هلند ، استفاده و فروش خودروهای آلاینده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع اعلام خواهد شد .

مقاله مرتبط : رانندگی سالمندان

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید