X
این مواد غذایی به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک می کنند!

این مواد غذایی به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک می کنند!

این مواد غذایی به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک می کنند!
بازدید : 6


به آرتریت روماتوئید مبتلا هستید؟ خودتان را به خوردن مقداری زغال‌اخته و یک فنجان چای‌سبز مهمان کنید. محققان می‌گویند که این مواد غذایی می‌توانند درد، تورم و سفتی را در مفاصل شما کاهش دهند و حتی پیشرفت این بیماری را کُند سازند. ...

زغال‌اخته

آلوهای خشک، انار، غلات کامل و ادویه‌هایی مانند زنجبیل و زردچوبه و روغن زیتون نیز ممکن است مفید باشند.

به گفته‌ی نویسندگان این مقاله که در ۸ نوامبر در مجله‌ی «مرزهایی در تغذیه» منتشر شد، بنظر می‌رسد که این مواد غذایی، التهاب و همچنین درد و سفتی مفاصل را کاهش می‌دهند.

بهاونا گوپتا، نویسنده‌ی این مطالعه می‌گوید: «مصرف منظم فیبرهای رژیمی، سبزیجات، میوه‌ها و ادویه‌جات و همچنین حذف عناصری که باعث التهاب و آسیب می‌شوند، می‌تواند به بیماران کمک کند که اثرات آرتریت روماتوئید را مدیریت نمایند.»

گوپتا، استادیار دانشکده‌ی بیوتکنولوژی در دانشگاه KIIT در اُدیشای هند است.

گوپتا می‌گوید: «بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید باید بر طبق صلاحدید پزشک‌شان از رژیم‌های همه‌چیز خور، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن به رژیم‌های مدیترانه‌ای، وگان، elemental (مایع) یا حذفی روی بیاورند.» رژیم غذایی همه‌چیز خوار شامل مواد غذایی از هر دو منابع گیاهی و حیوانی است.

او می‌گوید جای دادن پروبیوتیک‌ها – مواد غذایی مانند ماست و مکمل‌های رژیمی که شامل میکروارگانیسم‌های مفید هستند – در رژیم غذایی نیز می‌تواند به این افراد کمک کند.
درمان آرتریت روماتوئید شامل داروهای ضدرماتیسمی است که می‌تواند پرهزینه باشد.

گوپتا می‌گوید:‌ «مدیریت بیماری از طریق غذا و رژیم غذایی هیچ‌گونه عوارض جانبی مضری ندارد و نسبتا ارزان و آسان است.»

مقاله مرتبط : ۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید