این مواد غذایی به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک می کنند!

این مواد غذایی به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک می کنند!
بازدید : 6


به آرتریت روماتوئید مبتلا هستید؟ خودتان را به خوردن مقداری زغال‌اخته و یک فنجان چای‌سبز مهمان کنید. محققان می‌گویند که این مواد غذایی می‌توانند درد، تورم و سفتی را در مفاصل شما کاهش دهند و حتی پیشرفت این بیماری را کُند سازند. ...

زغال‌اخته

آلوهای خشک، انار، غلات کامل و ادویه‌هایی مانند زنجبیل و زردچوبه و روغن زیتون نیز ممکن است مفید باشند.

به گفته‌ی نویسندگان این مقاله که در ۸ نوامبر در مجله‌ی «مرزهایی در تغذیه» منتشر شد، بنظر می‌رسد که این مواد غذایی، التهاب و همچنین درد و سفتی مفاصل را کاهش می‌دهند.

بهاونا گوپتا، نویسنده‌ی این مطالعه می‌گوید: «مصرف منظم فیبرهای رژیمی، سبزیجات، میوه‌ها و ادویه‌جات و همچنین حذف عناصری که باعث التهاب و آسیب می‌شوند، می‌تواند به بیماران کمک کند که اثرات آرتریت روماتوئید را مدیریت نمایند.»

گوپتا، استادیار دانشکده‌ی بیوتکنولوژی در دانشگاه KIIT در اُدیشای هند است.

گوپتا می‌گوید: «بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید باید بر طبق صلاحدید پزشک‌شان از رژیم‌های همه‌چیز خور، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن به رژیم‌های مدیترانه‌ای، وگان، elemental (مایع) یا حذفی روی بیاورند.» رژیم غذایی همه‌چیز خوار شامل مواد غذایی از هر دو منابع گیاهی و حیوانی است.

او می‌گوید جای دادن پروبیوتیک‌ها – مواد غذایی مانند ماست و مکمل‌های رژیمی که شامل میکروارگانیسم‌های مفید هستند – در رژیم غذایی نیز می‌تواند به این افراد کمک کند.
درمان آرتریت روماتوئید شامل داروهای ضدرماتیسمی است که می‌تواند پرهزینه باشد.

گوپتا می‌گوید:‌ «مدیریت بیماری از طریق غذا و رژیم غذایی هیچ‌گونه عوارض جانبی مضری ندارد و نسبتا ارزان و آسان است.»

مقاله مرتبط : ۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید