X
انتخاب شیوه زندگی سالم و عمر طولانی تر

انتخاب شیوه زندگی سالم و عمر طولانی تر

انتخاب شیوه زندگی سالم و عمر طولانی تر
بازدید : 3


در مطالعه ای بزرگ، رفتارهای خاصی که بسیاری از آنها با ژنهای مختلف همراه بودند، با طول عمر مرتبط بودند. ...

تغییر شیوه زندگی، تغییر طول عمر

این ادعای مطالعه جدیدی است که نشان می دهد سیگار نکشیدن، کنترل وزن و ادامه یادگیری چیزهای جدید می توانند به شما کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشید.

به گفته محققان دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند، ژن ها نقش مهمی در انتخاب شیوه زندگی ایفا می کنند.

محقق جیم ویلسون در نشریه دانشگاهی می گوید: “قدرت داده های بزرگ و ژنتیک به ما امکان می دهد تا تاثیر رفتارهای مختلف و بیماری ها را از لحاظ ماهها و سالهای زندگی که از دست میدهیم یا به دست می آوریم را مقایسه کنیم و ارتباط و اثر علت و معلولی بین آن را شناسایی کنیم.” اما این مطالعه ثابت نکرد که انتخاب شیوه زندگی باعث کاهش یا افزایش طول عمر می شود.

برای این مطالعه، دانشمندان اطلاعات ژنتیکی را از بیش از ۶۰۰۰۰۰ نفر در آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا برای تعیین نحوه تاثیر ژن بر طول عمر بررسی کردند.

سیگار کشیدن و صفات مرتبط با سرطان ریه بیشترین تاثیر را بر کاهش امید به زندگی داشتند. محققان تصریح کرده اند که کشیدن یک بسته سیگار در هر روز در طول یک عمر باعث از دست رفتن ۷ سال زندگی می شود.

مقاله مرتبط : رابطه سرطان ریه و سیگار! از تصور عموم تا واقعیت

 

سیگار کشیدن

اما طبق این گزارش، خبر خوب این بود که افراد سیگاری که عادت خود را ترک کردند، درست به اندازه افرادی که هرگز سیگار نکشیدند، عمر میکردند.

محققان همچنین دریافتند که چربی بدن و سایر عوامل مرتبط با دیابت، امید به زندگی را کاهش می دهند. این یافته ها نشان می دهند که هر یک کیلو اضافه وزن، امید به زندگی را تا دو ماه کاهش می دهد.

محققان اظهار داشتند، افرادی که تجربیات جدید را امتحان میکنند و سطوح بالاتری از یادگیری دارند نیز بیشتر عمر میکنند. برای هر سال تحصیل بعد از مدرسه، تقریبا یک سال به طول عمر فرد افزوده می شود.

ویلسون و همکارانش دریافتند که تفاوت در ژنی که سطح کلسترول خون را تحت تاثیر قرار می دهد می تواند حدود هشت ماه طول عمر را کاهش دهد و تفاوت های ژنی مرتبط با سیستم ایمنی می تواند حدود نصف سال به امید به زندگی اضافه کند.

این مطالعه در ۱۳ اکتبر در مجله Nature Communications منتشر شد.

مقاله مرتبط : ادویه هایی برای افزایش طول عمر

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید