X
اعتیاد برخی مردان به استفاده از تخت‌های برنزه‌ کننده!

اعتیاد برخی مردان به استفاده از تخت‌های برنزه‌ کننده!

اعتیاد برخی مردان به استفاده از تخت‌های برنزه‌ کننده!
بازدید : 4


تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که ممکن است استفاده از تخت‌های برنزه‌ کننده برای مردان، اعتیادآورتر از زنان باشد – حتی با اینکه آنها کمتر از زنان از این تخت‌ها استفاده می‌کنند. ...

برنزه کردن

اکثر مشتریان سالن‌های برنزه‌کننده، زنان جوان هستند بنابراین آنها مرکز توجه‌ی اکثر تحقیقات و هشدارهای سلامتی در مورد برنزه کردن هستند اما نویسندگان این مطالعه جدید نتیجه گرفتند که تحقیقات و نظریه‌هایی که علیه‌ برنزه کردن ارائه می شوند، باید مردان را نیز هدف بگیرند.

شری پاگوتو، نویسنده‌ی این مطالعه و مدیر مرکز سلامت و رسانه‌های اجتماعی دانشگاه کانکتیکت می‌گوید که این یافته‌ها واقعا تعجب‌آور هستند: «اگر تعداد دفعات برنزه کردن مردان با زنان مساوی است پس چرا این کار در مردان بیشتر اعتیاد‌آور است؟»

محققان بیش از ۶۰۰ نفر از استفاده‌کنندگان از تخت‌های برنزه کننده را در سراسر ایالات‌متحده مورد بررسی قرار دادند که یک سوم آنها مرد بودند.

مردان در مقایسه با زنان، بیشتر احتمال داشت که بگویند که اگر نتوانند برنزه کنند، مضطرب می شوند، برای کاهش استرس برنزه می‌کنند و اینکه حتی وقتی پول کافی ندارند، بازهم برای این کار هزینه می‌کنند.

با توجه به این مطالعه، بیشتر مردان با جملاتی شبیه اینکه «می‌خواهم آن را ترک کنم اما نمی‌توانم و دوباره انجامش می دهم» موافق بودند.

تقریبا ۵۰ درصد از مردان، رفتارهای اعتیادآوری در مورد برنزه کردن از خود نشان دادند که بالاتر از این درصد در میان زنان بود.

این مطالعه، تفاوت‌های جنسیتی دیگری را نیز در میان برنزه‌کنندگان در فضای بسته داد.

زنان، بیشتر ترجیح می‌دادند که در سالن‌های مخصوص، برنزه کنند و قیمت پایین، تمیزی و راحتی آن را تحسین می‌کردند اما مردان، مکان‌هایی با استاندارد پایین‌تر مانند باشگاه‌ها یا خانه‌های خصوصی را ترجیح می‌دادند و آنها اغلب برای برجسته نشان دادن عضلات‌شان یا به‌عنوان یک پاداش وس از تمرین، برنزه می‌کردند.

همچنین این مطالعه نشان داد که مردان بیشتر از زنان به سایر رفتارهای پرخطرمانند سیگار کشیدن، زیاده‌روی در نوشیدن و مصرف سودا تمایل داشتند.

پاگوتو و همکارانش معتقدند که ممکن است این اطلاعات جدید برای دست‌اندرکاران سلامت که در مورد رابطه‌ی بین تخت‌های برنزه‌کننده و سرطان پوست به مردم آگاهی می‌دهند، مفید واقع شود.

این مطالعه اخیرا به صورت آنلاین در مجله‌ی آکادمی درماتولوژی آمریکا منتشر شد.

مقاله مرتبط : خطرات سولاریوم برای پوست

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید