X
طرز تهیه رپ نخود و بادمجان کبابی

طرز تهیه رپ نخود و بادمجان کبابی

طرز تهیه رپ نخود و بادمجان کبابی
بازدید : 5


مواد تشکیل‌دهنده‌ی این رپ، بیشتر در غذاهای خاورمیانه‌ای به‌کار می‌روند. بادمجان و نخود به‌علاوه‌ی سس ماست با طعم سیر، این رپ‌های گیاهخواری ساده را بسیار جذاب و فریبنده می‌کنند. حتما بادمجان‌ها را بخوبی کباب کنید و از گوجه‌های رسیده و آبدار استفاده نمایید.

مواد لازم
 • زمان آماده سازی : 20 دقیقه
 • زمان پخت : 5 دقیقه
 •  25 دقیقه

مراحل پخت

 • 1گریل یا تابه گریل را روی حرارت متوسط – بالا گرم کنید.
 • 2سیر را در یک کاسه متوسط رنده کنید و آب لیمو را به آن اضافه نمایید. حدود ۲ دقیقه صبر کنید. سپس ماست، ۲ قاشق غذاخوری آب و نصف قاشق چایخوری نمک را اضافه کرده و بهم بزنید.
 • 3نخودها را در یک کاسه بزرگ بریزید. یک چهارم فنجان از سس ماست را به آن اضافه کنید، بهم بزنید و کنار بگذارید.
 • 4با قلم‌موی آشپزی به یک طرف حلقه‌های بادمجان، روغن زیتون بمالید و روی آن نمک بپاشید. بادمجان‌ها را از سمت روغن‌زده روی گریل بچینید و اجازه دهید برشته شود. گاهی پشت‌و‌رو کنید (در کل ۲ دقیقه). روی سمت دیگر بادمجان‌ها روغن بمالید و نمک بپاشید. سپس ۱ تا ۲ دقیقه دیگر روی گریل قرار دهید. بادمجان‌ها را روی تخته برش قرار دهید، آنها را خرد کنید و سپس به مخلوط نخود اضافه کرده و آرام بهم بزنید. مزه آن را امتحان کنید و در صورت نیاز به آن نمک اضافه کنید.
 • 5برای درست کردن رپ‌ها، ۲ قاشق غذاخوری سس ماست را روی یکی از تورتیلاها بمالید. روی آن ۱ قاشق چایخوری پونه کوهی بپاشید. حدود یک فنجان سرخالی از مخلوط نخود را داخل نان بریزید و طوری پهن کنید که کمی از لبه‌های نان فاصله داشته باشد. روی آن گوجه خرد شده و کمی نمک بریزید و در آخر، خیار و کاهو اضافه کنید. سپس آن را بپیچید. این کار را برای بقیه مخلوط نخود و نان‌های تورتیلا نیز انجام دهید. هر رپ را از وسط به شکل مورب ببُرید و سرو نمایید.
نویسنده :
دسته :
تاریخ : 1396/8/19 ساعت : 12:00
نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید